تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مهر 1401 - 12:43
37 بازدید
کد خبر : 202356

دانلود زیرنویس فیلم Vesper 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Vesper 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Vesper 2022 اگر آخرالزمان رخ دهد و هر یک از ما از آن جان سالم به در ببرد، نمی‌توانید فیلم‌ها را متهم کنید که ما را آماده نکرده‌اند. آینده های دیستوپیایی این روزها در سینمای علمی-تخیلی یک دوجین سکه است، با یک زیبایی شناسی به طور کلی مشترک که باعث می شود،

دانلود زیرنویس فیلم Vesper 2022 اگر آخرالزمان رخ دهد و هر یک از ما از آن جان سالم به در ببرد، نمی‌توانید فیلم‌ها را متهم کنید که ما را آماده نکرده‌اند. آینده های دیستوپیایی این روزها در سینمای علمی-تخیلی یک دوجین سکه است، با یک زیبایی شناسی به طور کلی مشترک که باعث می شود، برای بهتر یا (احتمالا) بدتر، مقدار زیادی دوغاب مرطوب، خاکستری و گونی نامطلوب را انتظار داشته باشیم. از برخی جهات “Vesper” با پالت خاکی خیس و هوای همه جانبه ویرانه اش، با این پیش بینی مطابقت دارد. در برخی دیگر، فانتزی موقر و زیبای کریستینا بوزیت و برونو سامپر با ساختار بافتی و گاهی رنگین‌آمیز خود شگفت‌زده می‌کند: در این دید از زمین در حالت فروپاشی اکوسیستمیک، زیبایی می‌توان یافت، حتی اگر به سختی به دست بیاورند و باز هم سخت‌تر به دست بیاورند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Vesper 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Vesper 2022 که در بخش اصلی رقابت جشنواره کارلووی واری امسال نمایش داده می‌شود، نشان‌دهنده بازگشتی است که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدیم به فیلم‌سازی برای کارگردان لیتوانیایی Buozyte و شریک فرانسوی او در نویسندگی Samper، که اکنون مسئولیت کارگردانی مشترک را بر عهده دارند. همکاری آنها در سال ۲۰۱۲، «امواج ناپدید شده»، ترکیبی کاملاً بدیع از علمی تخیلی مغزی و عشق شهوانی حسی، در مدار جشنواره ژانر و همچنین توزیع گسترده بین المللی طرفداران زیادی پیدا کرد. (از این زمان تا آن زمان، این زوج تنها بخشی از گلچین ترسناک Drafthouse “ABCs of Death 2” را تکمیل کرده اند.)

اجرای وعده رسمی جوی فیلم قبلی خود در حالی که داستان سرایی را ساده می کند – و به انگلیسی روی می آورد، اگرچه DNA اروپایی این محصول مشترک لیتوانیایی-فرانسوی-بلژیکی برای یک چشم انداز پسا ملت ها از آینده مناسب است – “Vesper” تلاشی در دسترس تر و با هدف جوانان، که قبلاً توسط IFC Films برای اکران در آمریکای شمالی انتخاب شده است. این به طور مؤثری برای جوانان و بزرگسالان است که به نوجوانان دارای ذهن کنجکاو و شکم قوی اعتبار می دهد.

زیرنویس فیلم Vesper 2022 - بلو سابتایتل

وسپر ۱۳ ساله استیلی (رافیلا چاپمن نوازنده چشمگیر) مطمئناً این دو چیز را دارد: به عنوان یک کودک در آینده ای دور که در آن سیاره دیگر نمی تواند حیات گیاهی یا حیوانی جدیدی تولید کند، هوش او و اعصاب تقریباً همه چیزهایی هستند که او را از مرگ باز می دارند. پدرش داریوش (ریچارد بریک) ضعیف است و روی تخت نشسته است، اگرچه او موفق می شود از طریق یک هواپیمای بدون سرنشین که به عنوان یک کشتی مکانیکی برای ذهن و صدای او عمل می کند، وسپر را در کارهای او همراهی کند. مادرش مدتی پیش تسلیم ویروسی شد که قربانیانش را به “زائرانی” بی چهره و سرگردان تبدیل می کرد.

در همین حال، برادر داریوش، جوناس (ادی مارسان، در حالت لغزشی شرورانه) عمویی نیست که بتوان روی او حساب کرد. او بر مزرعه ای همسایه که در آن کودکان کار را به بردگی می کشد تا مقدار اندکی از زمین برای محصول باقی مانده برداشت کند، به قدرت و هوش خواهرزاده اش می اندیشد. با این حال، او به پتانسیل کامل او پی نمی‌برد: در گلخانه‌ای مخفی و کهنه، وسپر آزمایش‌های مداومی را در زمینه زیست‌شناسی مصنوعی انجام می‌دهد و اشکال حیاتی جدید و عجیب و درخشان را پرورش می‌دهد – که به‌خوبی توسط تیم جلوه‌های بصری فیلم ارائه شده‌اند – بر خلاف احتمالات زمین سوخته.

زیرنویس Vesper 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس Vesper 2022 این سلسله مراتب ظالمانه اجتماعی کاملاً خارج از قلمروهای واقعی امتیازات در دنیایی در حال مرگ وجود دارد: قلعه‌های نخبگان و مرتفع، جایی که الیگارش‌های ثروتمند به راحتی با ثمره‌های بیوتکنولوژی پیشرفته زندگی می‌کنند که توسط طبقه‌ای ساخته‌شده از موجودات هوش مصنوعی انسان‌نما به نام کوزه‌ها خدمت می‌کنند. Vesper دانشی دارد که در این جوامع منزوی ارزشمند است، اما هیچ خط دسترسی به آنها وجود ندارد. بنابراین هنگامی که در بیابان خشک، با کاملیا (رزی مک ایون)، دختر باصفای یک ساکن در حال فرار از ارگ روبرو می شود، فرصتی برای تغییر ثروت خود می بیند.

اگرچه فیلمنامه اصلی فیلم که توسط کارگردانان و برایان کلارک نوشته شده است، ظاهراً از تعدادی از پیشینیان ژانر آشکار بیرون می‌آید – از صحنه‌ای به صحنه دیگر، می‌توان لهجه‌های سرگردان «فرزندان مردان»، «جاده»، «The» را شناسایی کرد. Hunger Games» و حتی بازی‌های ویدیویی «The Last of Us» – نتیجه هرگز کاملاً عمومی نیست، با روحیه‌ای غیر عاطفی اما تاریک عاشقانه از خطر و خطر که احساس می‌کند به اندازه داستان‌های علمی تخیلی از داستان‌های ادبی پیش از دیزنی آگاه است. بازی رواقی اما آسیب پذیر چپمن به همین ترتیب باعث می شود که مراحل انسانی و صادقانه احساس شود: در جایی که بسیاری از قهرمانان YA در بدن کودکان به بزرگسالان دلهره آور تبدیل می شوند، او شخصیت عنوان را به عنوان یک کودک متغیر و با شخصیت بازی می کند که به مسئولیت های غیرمنطقی بزرگسالی سوق داده شده است.

زیرنویس Vesper 2022 - بلو سابتایتل

با این حال، این درک فنی پیچیده از این دیستوپیا ناامیدکننده است که بیش از همه اینجا را شگفت‌زده می‌کند، که با بودجه‌ای که احتمالاً کسری از بودجه اعطا شده به اکثر فانتزی‌های هالیوودی فرانچایز است، به دست آمده است، اما با جزئیات تخیلی غوغایی و لمسی که از بسیاری از کارهای عجیب و غریب CGI مالتی پلکس فرار می‌کند. . آزمایشگاه زنده Vesper از گیاهان ترکیبی پیچیده – درخشان و درخشان مانند چتر دریایی، در سایه های فلورسنت ملایم که در برابر پوسیدگی پاییزی منظره اطراف آواز می خوانند – کودتای دیجیتال خیره کننده فیلمی است که در غیر این صورت متکی به جلوه های عملی است، بازی سایه تاریک لنزهای Feliksas Abrukauskas و شگفتی های ملموس طراحی تولید Ramūnas Rastauskas و Raimondas Dičius. مقرون به صرفه بودن آن‌ها، نبوغ دست‌ساز انسان‌هایی را که در زمین‌های بایر زندگی می‌کنند، پیش‌زمینه نشان می‌دهد و از طریق ساختارهای شبح‌آلود و شاخک‌دار که به‌طور تهدیدآمیز در افق خودنمایی می‌کنند، به دنیای پیشرفته‌تر قلعه‌ها اشاره می‌کند. “Vesper” یک فیلم علمی تخیلی است که مجذوب بقای زمینی است، نه نمایشی شیک و پیشرفته – اگرچه اغلب به همان اندازه خیره کننده است.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.